تفاوت سنگ تراورتن با سنگ گرانیت + مزایای و معایب هر کدام از این سنگ ها | elitarchgroup

معادن این سنگ یکی از قدیمی ترین سنگ های است که در کشور استخراج شده و در ایران شروع به فعالیت کرده انکربولت است. این سنگ هم به صورت موج دار و هم به صورت سنگ تراورتن بی موج برش خورده و فرآوری می شود. رنگ کرم و سفید در سنگ های تراورتن همیشه در زمینه ی کار قرار گرفته و دیگر مصالح از سنگ گرفته تا آجرنما ها و… رنگ روشن آن باعث می شود دست طراحان و ساختمان سازان باز بوده و بتوانند از رنگ های زیبای دیگر مصالح به خوبی در کنار آن استفاده کنند. از نگاه روانشناسی، رنگ روشن سنگ باعث می شود نمای ساختمان جلوه ای روشن تر و جذاب تری داشته باشد و در تابستان و مخصوصا در مناطق گرمسیر و مقابل آفتاب کم تر گرما را به خود جذب کرده و خنک تر هم باشد.

  • این سایت در زمینه آموزش نرم‌افزارهای مهندسی تحت لوای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند.
  • سنگ های تراورتن در سطح خود دارای تخلخل هایی هستند که باعث می‌شود وزن سنگ کاهش پیدا کند.
  • از این سنگ ها می‌توان حتی برای سرویس‌های بهداشتی، اطراف استخرها و کاربردهایی از این قبیل استفاده کرد.
  • مقیاس سختی سنگ تراورتن حدود 3 موس است (سخت‌تر از ناخن اما کمی نرم تر از یک سکه مسی) بدین معنی که در اثر استفاده سنگین خراشیده می‌شود.
  • سنگ تراورتن حاجی آباد معمولا در دو رنگ روشن و تیره دیده می شود که هر یک سورت بندی خاص خود را دارند.قیمت خرید سنگ حاجی آباد معمولا پایین است.
  • مشــخصه اصلي تراورتن ها وجود لامينه هاي فشرده به هم، نوارهاي رنگي متناوب با لايه هاي چتري، روزنه اي، با بافت لولــه اي، لكــه دار، نرده اي و لايه هاي متخلخل است.

سنگ تراورتن دره بخاری از مرغوب ترین نوع تراورتن هاست که برای استفاده در نمای ساختمان‌ها بخاطر رنگ روشن و چسبندگی خوبی که با ملات و سیمان دارد بسیار محبوب و پرطرفدار است. از ویژگی های این سنگ میتوان قیمت مناسب آن نسبت به دیگر سنگ های تراورتن اشاره کرد. به خاطر جنس مقاوم آن قد و پای نسبتا بلندی دارند و جز سنگ هایی هستند که از آن هم سنگ نما در عرض 40 و هم مصنوعات سنگی تولید و فرآوری می شود، به همین خاطر سنگی مناسبی برای انتخاب نمای رومی می باشد.

قیمت سنگ تراورتن

فقط امکان دارد رنگ های آن‌ها به یکدیگر متمایل باشد و یا طیفی از یک رنگ خاص را شامل شوند. سنگ های تراورتن، سنگ هایی آهکسی سخت و متخلل هستند که بیشتر به رنگ سفید هستند و از کربنات کلسیم یا CaCO3 تشکیلف شده اند. این سنگ ها نتیجه رسوب گذاری آب ها به خصوص چشمه های آب گرم و یا رودخانه ها می باشند.

سنگ پلاک

در اروپا تقاضای سنگ تراورتن ایرانی نسبت به سال های گذشته کمتر شده است اما همچنان بیشترین میزان صادرات سنگ تراورتن مربوط به سنگ تراورتن بژ ایرانی می باشد. یکی از معایب سنگ تراورتن این است که دارای طرح و رنگ یکنواختی نیست. در صورتی که حفرات سنگ پر شدند، برای اینکه در گذر زمان دیگر نیازی به این کار نباشد و سطح سنگ از لکه ها در امان بماند، می‌توان از فرایند محافظت سنگ استفاده کرد.

تفاوت سنگ تراورتن با سنگ گرانیت + مزایای و معایب هر کدام از این سنگ ها | elitarchgroup