دستگاه کشش مفتول دستگاه کشش سیم by Nexmachine | fouladgostar

توری پرسی یا همان Crimped wire mesh نوعی توری بافته شده با مفتول فولادی ، گالوانیزه، استیل و یا آبکاری شده به دست می آید . که توسط دستگاه در ابتدا کشش مفتول صورت می پذیرد و بعد به صورت موج دار در آمده و بافته می شود . در صورتی که در فرآیند تولید مفتول پارگی هایی مشاهده گردد، دلیل آن را می توان در ناخالصی های موجود در شمش دانست. این عیب می بایست در هنگام تصفیه فولاد بر طرف شود و بعد از انجماد نمی توان برای آن راهی پیدا نمود. فولاد کثیف به فولادی گفته می شود که ناخالصی های زیادی در هنگام مذاب ریزی داشته باشد. شمش به دست آمده از این مذاب نیز دارای ترک هایی که به صورت چشمی قابل مشاهده هستند می باشد.

خط تولید شیرآلات برنجی

توزیع میلگرد های دوپولیش
مفتول مسوار ، میلگرد ساده ، میلگرد کشش ، میل کروم ، میلگرد mo40 ، میلگرد vcn و … مفتول از ظرف حاوی روان‌کننده عبور می‌کند و روان‌کننده سطح آن را می‌پوشاند. مفتول یا میله با فلزی نرم که به‌ عنوان روان‌کننده جامد عمل می‌کند، پوشیده می‌شود.

دستگاه کشش مفتول دستگاه کشش سیم by Nexmachine | fouladgostar

این مواد که میل شدیدی به ترکیب با اکسیژن دارند از ایجاد حباب های گازی در مذاب و در نهایت در شمش جلوگیری می کنند.اصطلاح آلومینیوم کیلد یا فولاد نرم شده توسط آلومینیوم از همین فرآیند گرفته شده است. قالب های کشش سیم TC از کاربید تنگستن ساخته می شود، ماده ای بسیار سخت و مقاوم در برابر سایش که اغلب در قطعات ابزار استفاده می شود. قالب های کشش سیم کاربید تنگستن اغلب برای کشیدن سیم های ضخیم تر و در کاربردهایی که قالب های PCD بسیار گران هستند استفاده می شود.

  • مراحلی که در کشش مفتول انجام می گردد، به دلیل اعمال نیرو بر روی کریستالهای مفتول باعث ایجاد بی نظمی شدیدی در کریستالهای فولاد به کار رفته در مفتول می شود.
  • هنگامی که به صورت صنعتی تولید مفتول مورد نظر باشد می توان از ماشین آلاتی که ویژه این کار طراحی و ساخته شده اند استفاده نمود.
  • در واقع انواع دستگاه ها در همه صنایع کوچک که نیاز به مفتول با سایز و قطرهای مختلف و مخصوصا کوچک دارند؛ مورد استفاده قرار می گیرد.
  • ۶- نیاز به فرایند آنیلینگ در کشش های با در صد کاهش سطح مقطع بالا را حذف کرد.
  • استفاده از روانکار در
    فرآیند کشش برای افزایش کیفیت سطح مفتول و عمر دوزه ضروری است، لازم به ذکر است که
    کیفیت روان کننده‌ها روی کیفیت نهایی کشش تاثیر به سزایی دارند.

افزایش طول، نسبت طول پس از کشیدن به طول قبل از کشیدن، نیز در انتخاب قالب های کشش سیم مورد توجه قرار می گیرد. پارامترهای فرآیند کشش شامل اندازه‌گیری‌هایی مانند قطر ورودی، شعاع، زاویه ورودی، زاویه نزدیک شدن، سیلندر و زاویه خروج می‌شود. در این مورد، سیم به صورت مستقیم از دستگاه کشش به داخل دستگاه  ریل‌سازی هدایت می‌شود و در آنجا به قالب‌های مورد نظر شکل داده می‌شود. در ابتدا، مفتول ورودی در دستگاه کشش مفتول قرار می‌گیرد و از طریق یک چرخش محور مرکزی به داخل دستگاه کشش مفتول کشیده می‌شود. فرایند کشش در روند ساخت مفتول وابسته به مواردی نظیر ترتیب قرار گیری قالب ها و همچنین اندازه سطح مقطع مفتول ورودی و خروجی می باشد. فرایند ساخت مفتول یکی از موضوعاتی است که برای افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند می تواند دارای اهمیت باشد.

نماینده انحصاری فروش اسپیندل موتور HQD NGدر ایران

به طور کلی
کاهش سطح مقطع در مفتول های کوچک 15-25% و در مفتول‌های بزرگتر 20-45% است. در یک دسته، مفتولها به‌وسیله یک فلز با خواص مشابه ولی با مقاومت شیمیایی کمتر مجزا شدهاند تا بتوان بعد از کشش، مفتول را از فلز جدا کرد. اگر کاهش سطح مقطع از ۵۰ درصد بیشتر باشد، ممکن است مفتول، قبل از این‌که بتواند دوباره کشیده شود، به یک مرحله میانی بازپخت نیاز داشته باشد. انواع دستگاه های کشش مفتول در سیم کشی برق ، کابل ها، فنرها، گیره های کاغذ، اسپیک های چرخ، آلات موسیقی سیمی و … در واقع انواع دستگاه های کشش مفتول در همه صنایع کوچک که نیاز به مفتول با سایز و قطرهای مختلف و مخصوصا کوچک دارند؛ به کار فولاد گستر کیانی برده می شود.